Op 6 juni 2018 werd het oude carnavalsjaar afgesloten en het nieuwe carnavalsjaar geopend.

Het Bestuur, alle commissies en alle vrijwilligers die onze vereniging rijk is zijn weer gestart om ook van het nieuwe carnavalsjaar weer een succes te maken.

Tekst: Ellen Alting Siberg.
Foto’s: Bart en Jaqueline van de Weijer, Coen van Kruysdijk, Meulenhof en Nic Limper.
Het foto verslag is ook als tijdlijn te bekijken, klik hier.

De eerste echte carnavalsactiviteit was nieuw dit jaar. Op 4 november gingen we op bezoek bij De Boerenbruiloft. Het bleek dit jaar een heel bijzonder paar: Onze Tjeu met Torentutter Marja.

Op vrijdag 9 november brachten we een bezoek aan de Torentutters. Daar werd het nieuwe Torentutters-koppel bekend gemaakt: Prins Ronald en Adjudant Remko. Zij hadden een primeur: dit jaar ook een jeugdkoppel; Prinses Sabine en adjudante Gwen.

Zaterdag 10 november namen we afscheid van Prinses Claire en haar Adjudante Jet. En ook van Prins Luuk en zijn Adjudant Jeroen. Zij hadden met z’n vieren een geweldig carnavalsjaar beleefd.

Jeugdprins Jan en zijn adjudant Lars konden niet wachten om eindelijk het podium op te mogen. Na maanden van geheimhouden en plannen was het zover. Hun leus: Wij kennen geen tijd, alleen maar gezelligheid.

Ruim na 11 over 11 werd ook het grote koppel bekendgemaakt: Prinses Jaqueline en Adjudante Ellen. Voor het eerst een Prinses en Adjudante bij de Keien. Hun leus: Carnaval hier, carnaval daar, carnaval vier je met elkaar.

We namen afscheid van ons Hoge Raadslid Tjeu van der Leegte. En ook van Pliessie Thomas. Beiden jarenlang vaak bij alle activiteiten op het podium van de Keien te zien. Zij doen een stapje terug, maar blijven gelukkig achter de schermen nog steeds actief voor onze vereniging. Peter van Hees, als Hoge Raadslid, en Toon als Pliessie Toon volgen hen op.

17 november gingen we naar Huis van Waalre voor de prinsenwissel van de Baltrappers. Een verrassend koppel. Want ook hier (net als bij de Boerenbruiloft) bleek een van onze Keienfamilieleden hier een prominente rol te krijgen. Prins Tom en Adjudant Rob werden daar uit de hogehoed getoverd.

25 november verzamelden alle commissies, raadsleden en jeugdleden zich in het Klooster voor de jaarlijkse verenigingsfoto. Altijd weer een enorme klus om iedereen er goed op te krijgen. Dit keer was ervoor tijdens het wachten een ontbijt/lunch geregeld. Alles bij elkaar een geslaagde dag met een prachtig resultaat.

7 december werden een aantal van onze leden met een smoesje naar het Huis van Waalre gelokt. Daar was de jaarlijkse uitreiking van de Gemeentelijke Vrijwilligers Penning. Het Bestuur van AWC de Keien waardeert het werk van al onze vrijwilligers enorm en vond het fijn om op deze manier 3 van onze vrijwilligers even in het zonnetje te zetten. Inge Pisters, Ferry van Gompel en Ruud Verbeek (op een later moment) kregen de Vrijwilligerspenning overhandigd.

Op 15 november brachten we een bezoek aan onze vrienden van de Bremspoersen.

In het nieuwe jaar brachten we op 12 januari een bezoek aan de Torentutters. Het werd samen met de Torentutters, de Boerenbruiloft en de Keien een avond van verbroedering.

Onze nieuwjaarsreceptie werd drukbezocht.

Het werd een gezellige avond met een vol programma:

De Goede Doelen Cheque was dit keer voor de Vrienden van Aalst. Voorzitter Petra Bijnen nam de cheque in ontvangst.

De Gerard Vos Penning ging dit jaar naar een ervaren persoon met een jonge geest. Een verenigingsmens in hart en nieren. Onze Vorst Ad Zegers.

Ook stond de uitreiking van het Wolders Lachblad weer op het programma. Vol trots overhandigde de krantencommissie het eerste exemplaar. Daarna werd het Lachblad ook in de zaal verspreid en kon iedereen enthousiast gaan bladeren.

Tijdens de eerste krantenbezorgdag werd het Wolders Lachblad door heel Waalre en Aalst verspreid. Met in de ene hand de krant en in de andere hand een lootjesboekje werd er overal aangebeld. Deze dag is echt een dag waarbij we onze vrijwilligers hard nodig hebben. Mooi om te zien dat er zoveel mensen (jong en oud) geholpen hebben.

Net een week oud en al hoog bezoek. Prinses Jaqueline en Adjudante Ellen gingen op kraamvisite bij Mark en Inge Pisters. Weer uitbreiding van de Keien-familie, want hun tweede zoontje heeft de naam Kaj gekregen!

In een volle en vooral warme zaal werd op 20 januari het Lampegats Dans Toernooi gehouden. Onze dansgardes hebben weer hun beste beentje voor gezet en lieten ons weer van hun dansen genieten.

Dit jaar werd het 66-jarig jubileum in Striepersgat gevierd. Dat feest werd op verschillende locaties gevierd en Prinses Jaqueline, Adjudante Ellen en hun gevolg mochten (met grote uitzondering) meerijden op de Prinsenwagen van Striepersgat. En dat was maar goed ook. Want onderweg was de hulp van onze mannen hard nodig om de route auto-vrij te maken voor de doorkomst van de Prinsenwagen.

In de Wolderse Wever werd op 27 januari de jaarlijkse Prinsendoop gehouden. Na 11 opdrachten werden de dames gelukkig goedgekeurd. Een erg leuke activiteit! Het aanwezige publiek heeft zich ook vermaakt.

Op 2 februari gingen we weer met de huifkar (gebroeders Verkuilen heel erg bedankt daarvoor) en met de benenwagen de wijk in. Ook deze keer hebben vele vrijwilligers weer heel wat kranten bezorgd. Een ook lootjes verkocht.

In de brouwerij van Dommelen was er die middag het Concubinaat. Met een select gezelschap werd daar ook een bliksembezoek gebracht.

En toen was het nog maar 3 weken tot de carnaval. Tijd dus om in de Volmolen de Drie weken vuraf te gaan vieren.

Op 16 februari werd in Sporthal Hoeveland Das Grosse Keienfest georganiseerd. Een avond vol Tiroler-muziek, Feestmuziek en halve liters bier.

Ook doordeweeks was het Prinsenkoppel actief: op dinsdag 19 februari waren ze samen met Tanja en Pliessie Toon aanwezig bij de Sleuteldragersborrel op het Provinciehuis. Hier werden foto’s gemaakt, maar ook tv-opnames.

Op 22 februari bracht Jeugdprins Jan en zijn gevolg een bezoek aan de Tienerdisco. Er werd volop gefeest, gedanst en uiteraard pakte onze Jeugdprins ook weer de microfoon. Een zeer geslaagde avond.

Ondertussen was het Groot naar de receptie van de Mulkslobbers.

Het Bestuur van AWC de Keien is erg blij met alle hulp van de vele vrijwilligers die het hele jaar door er weer voor zorgen dat we tijdens de carnavalsperiode zo’n geweldig feest neer kunnen zetten. Tijdens het jaarlijkse Bestuursetentje werden al deze vrijwilligers dan ook getrakteerd op een heerlijk buffet, verzorgd door Keurslagerij Vos.

Daarna werd de zaal weer vliegensvlug omgebouwd voor de receptie. Tijdens deze avond hebben Prins Jan, Prinses Jaqueline, Adjudant Lars en Adjudante Ellen vele handjes geschud.

De volgende ochtend werd er in Lieshout de jaarlijkse foto voor het Eindhovens Dagblad gemaakt. Ook hier weer een hele klus voor de fotograaf om alle veren dezelfde kant op te krijgen.

‘s Middags kwam de rest van het geüniformeerd er weer bij en gingen we naar Brouwersgat voor de receptie van Prinses Linda.

Op vrijdag 1 maart gingen we per bus naar verschillende scholen in Aalst en Waalre maar ook in Veldhoven. De scholen vinden het altijd weer een feest als wij samen met de Keienkraokers op bezoek komen. En wij vinden het super om overal op bezoek te gaan en te zien hoe iedereen zich weer heeft verkleed.

De avond werd afgesloten bij de Volmolen. Daar was de jaarlijkse Handreiking met de Bremspoersen. Na de handreiking over de Dommel werd het eerste vat aangeslagen. Een heuse openingsdans zorgde ervoor dat al snel de voetjes van de vloer gingen.

De volgende ochtend was het al weer vroeg aantreden voor Prinses Jaqueline en Adjudante Ellen. De NOS kwam de dames interviewen.

’s Middags was er de optocht van Ballegat naar Keiengat. Een bonte stoet van creativiteit, grappige kostuums, mooie wagens en leuke loopgroepen. Het weer werkte niet echt mee, maar toch kijken we met veel plezier terug op een geslaagde optocht.

Zondag ging in alle vroegte het geüniformeerd naar Striepersgat voor hun receptie. Uiteraard hadden we ook een presentje voor Striepersgat; voor als ze ooit weer vast komen te staan en onze mannen niet in de buurt zouden zijn om te helpen…

Daarna weer vlug terug naar ons eigen dorp voor de Carnavalsmis.

De stunt van de Hoge Raad was voor een paar heren een grote verrassing.

Zondagmiddag werd er door de Heldere Lichtjes een zeer geslaagde familiemiddag georganiseerd. Jong en oud werd vermaakt met muziek, spelletjes, lekkers en mooie optredens van onze dansgardes en van de jeugdraad.

’s Avonds werd voor de tweede keer op rij de Faute Feest Avond georganiseerd. Ook dit keer kon er weer volop gedanst worden op een verlichte dansvloer.

De maandagochtend was dit keer anders dan anders. We gingen naar het Huis van Waalre om aanwezig te zijn bij de onechte huwelijksvoltrekking van Tjeu en Marja.

De middag vierde de Jeugd carnaval in ’t Klooster en ging het Groot dweilen. Met een volle bus zijn we in Aalst op bezoek geweest bij de Baltrappers (ook om hun Adjudant Rob weer terug te brengen), de Boerenbruiloft en Café Daan.

Ook waren we aanwezig bij het bezoek van de Stadsprins.

Daarna gingen we per bus snel naar de Bremspoersen voor het debuut optreden van Keihard. (Geen beelden van …. Tenminste niet om hier te vertonen)

Maandagavond was er weer het jaarlijkse Keiengats Muziekskesbal. In ’t Klooster konden de vele bezoekers genieten van afwisselende muziek verzorgd door diverse Dweilorkesten, feestkapellen en brassbands uit Brabant maar ook van ver daarbuiten.

De Commissie organiseerde dit keer op de dinsdagochtend Gezever in de Wever. Een ochtend vol gezelligheid die aan elkaar werd gekletst door Patty Pitt.

Die middag wonnen Prins Jan en Adjudant Lars de uitdaging. De Raad van 11 had nog zo zijn best gedaan, maar helaas…. Daarna namen Prins Jan en adjudant Lars afscheid.

Vastenavondbal werd nog een mooi feestje. Het duo Remon & Toon zorgde voor veel plezier bij jong en oud.

En zo kwam er een eind aan weer een mooi carnavalsseizoen. Alle leden, vrijwilligers, jeugdleden, commissies, geüniformeerd, Bestuur …iedereen heeft een paar weken mogen uitrusten. Maar niet voor lang, achter de schermen wordt er al weer volop gewerkt aan weer zo’n mooi carnavalsjaar. Want Carnaval hier, carnaval daar, carnaval vieren wij met elkaar!

Verslag carnavalsseizoen 2018 – 2019